Fenerbahçe

İnan Kıraç’tan bir açıklama daha! F.Bahçe…

Galatasaray topluluğunun değerli isimlerinden İnan Kıraç, Fenerbahçe ve Ali Koç ile ilgili yaptığı açıklamalara açıklık getirdi.

“FENERBAHÇE, BENİM TAHMİNİM”

İnan Kıraç daha evvel yaptığı “Ali Lider küçüğümüz olduğu için önünü açtılar. Fenerbahçe şampiyon olacak.” kelamının yanlış anlaşıldığını belirtti.

Bu defa İnan Kıraç, Beyaz TV’ye açıklamasında “Bu sene varsayımım Fenerbahçe şampiyon olacak demek. Bu ferdî iddiam. Bana sorulan soru ve benim de iddiam. Galatasaraylıyım, inşallah Galatasaray da bu yarışa katılır.

Arzum bu. Fenerbahçe çok yeterli, farklı bir ekip. Çok gol atabiliyor. Bu değerlendirmeleri yaparak söylediğim bir laf.” dedi.

“G.SARAY’DA VAZİFEM YOK”

Sarı-kırmızılı kulüpte misyonu olmadığını söyleyen İnan Kıraç “Galatasaray’da lisedeki vakıf hariç bir misyonum yok. Spor seyircisi olarak bu bir kıymetlendirme. Fenerbahçe bu sene hiç berbat oynamıyor ve çok düzgün kadro.” açıklamasını yaptı.

“ALİ KOÇ’U ÇOK SEVERİM”

Ali Koç’la ilgili konuşan İnan Kıraç “Ali Beyefendi hem çok yakınım, hem de çok sevdiğim bir insan. Ali Bey’i işin içine katmadım.

Kendi görüşüm sahiden de bu. Fenerbahçe’nin maçlarını izledim ve yeni gelen çocukların oynayışından, bunu bu türlü görüyorum. Yanlış olabilir. Fenerbahçe’nin yarışı götüreceğini ve şampiyon olacağını söyledim.” dedi.

“G.SARAY NE DEDİ BİLMİYORUM”

Galatasaray’ın hakemlere yönelik açıklamalarını izlemediğini söyleyen İnan Kıraç “Hiçbir şey izlemiyorum, işimle uğraşıyorum ne söylediler, bilmiyorum. Sabahları spor sayfalarına bile bakmıyorum.” halinde konuştu.

“G.SARAY LİSESİ İÇİN MUTABAKAT..”

“Galatasaray Lisesi’ne müdürü biz atarız ve kendimiz yönetiriz” kelamlarına de açıklık getiren İnan Kıraç “Galatasaray Lisesi ile Fransız Devleti bir mutabakat yaptı ve o zamanın Cumhurbaşkanları ortasında oldu. Galatasaray’a bir paye verdiler.

Galatasaray Lisesi’nin bu paye sayesinde Türkiye’de değerli bir yeri var. Galatasaray Lisesi, Türkiye’nin en düzgün talebelerini okutan bir okul.

Türkiye’de birinci 100 çocuğun 70’i Galatasaray’da okuyor. Bu Galatasaray’da bir farklılık yaratıyor. Türk Devleti, müdür olarak ‘Ahmet’i seçtim’ diyemiyor. Bir arada bir karar alınıyor. Statüye bakarsanız, bunu görürsünüz.” dedi.

“ALİ KOÇ’A TORPİL DEMEDİM”

Ali Koç ile kelamlarının akabinde görüşmediğini söyleyen İnan Kıraç “Ali Koç yurt dışındaydı, ben de İstanbul dışındaydım. Ali Koç ile müsabakamız ve görüşmemiz olmadı. Bu bir temenni yahut görüşüm.

Vaziyet ne dediğinizde, bu çıkıyor. Ali’ye bir torpil demedim. Grupları değerlendirdiğimde bu türlü bir sonuca vardım ve söyledim. Galatasaray topluluğundan reaksiyon olabilir lakin kimse bir şey söylemedi.

Doğruyu söylemek, kanıyı söylemek… Bunları da söyleyemezsek, insanın bir kıymeti kalmaz.” açıklamasını yaptı.

“YABANCI SAYISINA ÜZÜLÜYORUM”

İnan Kıraç son olarak “Yabancı sayısı bayağı yüksek. Benim en büyük ıstırabım bu. Bizim çocuklarımızın bu yapının içine girmesi lazım.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu