Fenerbahçe

Gençlerbirliği’nden Arda Güler İrfan Can Kahveci ve Taylan Antalyalı açıklaması! “İstediğimizin yarısını teklif etti”

Gençlerbirliği Kulübü Lideri Niyazi Akdaş, Fenerbahçe’de oynayan genç oyuncu Arda Güler’in sonraki satışından hissesinden vazgeçmek için sarı-lacivertli kulübün lideri Ali Koç’la para konusunda anlaşamadıklarını belirtti.

Öte yandan Akdaş, İrfan Can Kahveci için ise Başakşehir Futbol Kulübüyle yapılan mukavelenin kayıp olduğunu kaydetti.

Niyazi Akdaş, yeni teknik yöneticileri Taşkın Aksoy’un imza merasiminde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Altyapıdan Fenerbahçe’ye sattıkları Arda Güler’in sonraki satışından hissesi konusunda Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç’la bir görüşme yaptığını anlatan Akdaş, “Fenerbahçe’yle konuştum muhakkak ölçü istedim. Ali Koç’la görüştüm.

İstediğimizin yarısını teklif etti. Kabul etmedik.

Teklif ettikleri paraya vermek istemedim. Artık tekrar görüşeceğiz, uygun bir ölçüde anlaşırsak bu hissesi vereceğiz.” dedi.

Akdaş, Fenerbahçe’ye sattıkları bir öteki genç isim Buyruk Ortakaya’nın da sonraki satışından yüzde 20 hisselerinin olduğunu söyledi.

“İRFAN CAN KAHVECİ’NİN SATIŞINDAN YÜZDE 25 HİSSE VARDI”
Niyazi Akdaş, vefat eden kulübün efsane lideri İlhan Cavcav devrinde Medipol Başakşehir’e transfer olan İrfan Can Kahveci ile ilgili de konuştu.

İrfan Can’ın 2017’de İstanbul grubuna transfer olduğunu o periyotta de kendisinin idarede yer aldığını hatırlatan Akdaş, şunları kaydetti:

“Benim bildiğim İrfan Can Kahveci’nin kontratında sonraki satıştan yüzde 25 hisse vardı. Merhum Cavcav’ın vaktinde imzalanmıştı. Kulüpte bu türlü bir kontrat bulamadık, kimse nerede olduğunu bilmiyor.

Göksel (Gümüşdağ) Bey’e ‘Siz de var mı sureti?’ diye, ‘Yok o denli bir kontrat imzalamadık.’ dedi. Aslında Başakşehir’in Fenerbahçe’ye satışından yüzde 25’imiz vardı.

İki kulüp ortasındaki kontrat var lakin daima mağdur Gençlerbirliği oluyor. Hatta o zamanki genel sekreterimiz Sinan Gürsoy, ‘Biz bunu imzaladık.’ diyor lakin yok ortada.”

Fenerbahçe, İrfan Can Kahveci’yi Başakşehir Futbol Kulübünden 2021 yılında 7 milyon avro bonservis bedeliyle transfer etmişti.

“TAYLAN ANTALYALI DAVASINI KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUM”
Niyazi Akdaş, eski oyuncuları Taylan Antalyalı’yla ilgili davanın devam ettiği bilgisini de vererek, “Abdurrahim Albayrak bu durumu genel konseye anlattı. Taylan Antalyalı konusunda davayı kazanacağımıza inanıyorum ve faizleriyle alacağımız 3 milyon lirayı bulur. Ondan sonra oyuncu, Erzurumspor ve Galatasaray’a bir dava daha açacağız.” açıklamasını yaptı.

Galatasaray’ın yeni idaresiyle bu mevzuyu görüşmediklerini de belirten Akdaş, “Galatasaray’la yeni uzlaşma olabilir. Şu an için bir teşebbüs yok. Bir orta Erzurumspor’un avukatı ‘Başkanla anlaştınız’ diye aramış, bu türlü bir şeyin olmadığını söyledim.” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu