Galatasaray

Galatasaray Okan Buruk ile bunu da başardı! 2000’lerin ruhu gibi…

Sarı-Kırmızılılar, yıldızlar topluluğu takımıyla dikkat çekerken birinci 7 haftada ortaya konan mücadeleci futbol da gözlerden kaçmadı. Yıldız yüklü takımın çaba ve fizik gücü teknik yönetici Okan Buruk’u şimdilik tatmin etmiş durumda.

Özellikle de 35 yaşındaki Dries Mertens’in misyon aldığı tüm maçlarda bir an olsun bile yerinde duramaması ve kadro savunmasına daima yardım etmesi teknik heyetin aşılamaya çalıştığı sistemin bir modülü olarak görülüyor.

Teknik Yönetici Okan Buruk, Sarı-Kırmızılılar’daki futbolculuk periyodundaki üzere 90 dakika savaşan, asla pes etmeyen ve rakibin başını kaldırmayan bir ekip oluşturmanın peşinde… 2000’li yıllarda gelen muvaffakiyetlerde grup halinde yapılan pres dikkat çekiyordu.

Takvim’in Comparisonator’un datalarından derlediği habere nazaran Galatasaray, Harika Lig’de bu dönem rakip yarı alanda en çok presle top kazanma yüzdesinde birinci sırada yer alıyor.

Cimbom, yüzde 55 ile birinci sırada yer alırken onu yüzde 53 ile Harika Lig’in yeni kadrolarından Ümraniyespor takip ediyor.

Galatasaray dışında birinci 5 sırada şampiyonluk adaylarından yalnızca Beşiktaş yer alıyor. Kartal rakip alanda yüzde 47 top kazanma yüzdesine sahip.

G.Saray’da forvette kim oynayacak? Devamını Oku BUNU DA OKU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu