Galatasaray

GALATASARAY HABERLERİ – Okan Buruk’un ekibine bir takviye daha! Nagelsmann’ın yardımcısı geliyor

Galatasaray’a Pep Guardiola’nın yardımcısı Domenec Torrent’ten sonra Julian Nagelsmann’ın yardımcısı Moritz Volz geliyor.

Volz, Galatasaray’ın teknik heyetine katılacak. Galatasaray, çok uzun müddettir Volz’u takıma katmak için teşebbüslerini sürdürüyordu.

BU HAFTA İSTANBUL’A GELECEK

Vatan’ın haberine nazaran; Volz, bu hafta içerisinde İstanbul’a gelecek ve idmanlara çıkacak.

39 yaşındaki Volz, 2019-2021’de RB Leipzig’te antrenörlük yaptı. Nagelsmann’ın yardımcılığını yapan Volz, öncesinde ise 2015-2019 ortası Arsenal’de gözlemcilik vazifesini yürüttü.

İlgili Makaleler

Galatasaray idaresi, Volz konusunda çok umutlu. Potansiyeliyle ilgili olumlu referanslar alan sarı kırmızılı yöneticiler, bütün mutabakatları tamamladı.

Sarı kırmızılı idare, Florya’yı güçlendirme gayesinde. Volz ile Okan Buruk’un heyetini güçlendirme operasyonu sürecek. Alman antrenör, Okan Buruk’un yeni yardımcısı olacak.

Galatasaray, Volz dışında Alman ekolünü altyapıda da sürdürecek. Altyapı için Alman hocalarla görüşen Galatasaray, kısa mühlet içerisinde somut adımlar atmayı, bu isimleri de İstanbul’a getirmeyi hedefliyor.

Galatasaray’ın Sargon Duran’dan sonra muahedeye vardığı Volz’un daha evvel 5 yıl Arsenal’de scoutluk yaptığı öğrenildi. 39 yaşındaki eski futbolcu İngiltere’de uzun yıllar futbolun içinde kalırken, genç antrenörün network ağının geniş olması ise Galatasaray’a ayrıyeten bir avantaj sağlıyor.

Daha evvel Bild’e verdiği bir röportaj veren Volz, misyon tarifini “Eğitim alıştırmalarının yapısını planlıyoruz, takımın bileşimini tartışıyoruz, tıbbi departman ve öbür dayanak çalışanıyla konuşuyoruz” halinde belirtmişti. Moritz Volz, Julian Nagelsmann yanında misyon yapmış UEFA A Lisanslı bir futbol antrenörü olarak da vazife aldı.

Galatasaray’ın Kayserispor yenilgisi toplulukta hayal kırıklığı yaratırken, skorun yanı sıra savunmada verilen açıklar, hamlede tertibindeki eksikler ve top kayıpları da hüzün yarattı. Sarı-kırmızılılar müsabakada taç atışlarında bile zorlandı.

Galatasaray’da geçtiğimiz günlerde taç antrenörü Sargon Duran vazifeye başlamıştı. Florya’da mesaisine start veren Avusturyalı çalıştırıcı, futbolculara ayrıntılı taç çalışması yaptırdı. Cim Bom’un bu özel çalışmanın akabinde çıktığı maçta kimi durumlarda taç atışı kullanmakta bile zorlanması dikkat çekti.

Kayseri müsabakasında sol çizgide Kazımcan, sağ çizgide ise Sacha Boey taç atışı kullanmakta düşünceler yaşadı. İki futbolcu da pas verecek arkadaşlarını bulmakta zahmet çekerken, uzun mühlet topu ellerinden çıkaramayarak oyuna sokmakta zorlandı.

Sargon Duran, Avusturya basınına yaptığı açıklamada, Galatasaray’da gerçekleştirdiği taç idmanına yönelik ayrıntıları paylaştı.

Sarı-kırmızılı futbolcuların yapılan çalışmalardan şad olduğunu ve taçlarda gelişme olduğunu savunan Duran “Teorik ünitenin akabinde Mertens, Mata, Oliveira üzere isimlere 15 dakikalık bir konuşmayla taç atışlarını anlattım.

Yusuf Demir ile de kısa bir diyaloğumuz oldu. Gerçek teknik sayesinde kimi oyuncular topu evvelkinden beş metre daha uzağa atabildiler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu