Galatasaray

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten Yusuf Demir açıklaması: Çok iyi biliyorduk

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Galatasaray Bayan Basketbol Kadrosu’nun sponsorluk mutabakatı imza merasiminde açıklamalarda bulundu. Özbek, yabancı statüsünde forma giyen Yusuf Demir’le ilgili flaş sözler kullandı.

Özbek’in açıklamalarından satır başları şu biçimde:

“Cumhuriyet’in 100. yılında Galatasaray’ın bir maksadı var, spor kısımlarında en çok kupa kazanan kulüp olma isteğini içimde bulunduruyorum. Amatör branşlarımıza yapılacak sponsorlara değer veriyorum.

Galatasaray, dünyadaki her yerde bilinen bir marka. Öbür ülkelerde Türkiye denince akla Galatasaray gelir. Ben ve idare konseyi arkadaşlarımız mutluyuz. Daha da kıymetlisi taraftar şad, Galatasaray’ı sevenler mutlu. Biz bir spor kulübüyüz. 500 yıllık bir eğitim kurumundan geliyoruz.

Seçildikten sonra büyük emek verdik. Büyük bir çalışma var. 2 aylık mesaiyi 4 aya çıkardık. Sabahlara kadar yapılan çalışmalar, oyuncu izlemeleri… Çok uygun ekip kurduk. Daha da âlâ sonuçlar alacağız. Mayıslar Galatasaray’ındır.

İlgili Makaleler

“HAKEMLERDEN BÜYÜK KÜLFETLER ÇEKTİK”

Hakem performanslarını pahalandırmak artık sıradan hale geldi. Her hafta sonu yapılıyor. Daima bir sorun var. Dün gazeteyi açtım, daima hakemler konuşuluyor. Birinci 4-5 maçımızda biz de büyük ezalar çektik. Bilhassa Konyaspor maçında.

Yunus üzere oyuncuların maaşları değerlendirdiğimiz bir mevzu. Vakti geldiğinde sizlere açıklarız.

“YUSUF DEMİR BİZİM EVLADIMIZ”

Yusuf Demir, bizim evladımız. Genç yaşta Avrupa futbolunun dikkatini çekmiş ve Barcelona’nın oyuncusu olmuş. Yusuf Demir’in Galatasaray’da olması bizim için memnunluk kaynağı. Son derece mutluyuz.

Yazılan çizilenlere bakıyoruz. Yusuf Demir, Türk statüsünde oynayamazmış. Yahu biz aslında bunu biliyorduk, bunu dün öğrenmedik. Yusuf Demir, Avusturya’da oynadığı için ulusal grupta da oynayamazmış. Bunu da çok yeterli biliyorduk.

Başka bir ulusal kadroda 4 sefer oynayan futbolcu, FIFA kuralları gereği ilişkin olduğu ülkenin ulusal kadroda oynayamaz. Buraya kadar tamam. Biz zati söylediklerimizi bu manada söylemedik.

Geçtiğimiz maç rakip grupta iki Türk oyuncu görünüyordu. Bir yanlışlık olduğunu düşündük lakin bir yabancı bir oyuncuları Türk statüsünde oynuyormuş. Türkçe konuşamayan oyuncular Türk statüsünde oynuyor. Bunlar dururken, Yusuf’un Türk olarak oynayamaması üzücü.”

“YUSUF’U TÜRK ULUSAL GRUBU’NA KAZANDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

“Yusuf Demir, bizim evladımız. Bizim vatandaşımız. Ona gereken ihtimamı, bedeli göstermeliyiz. Yusuf Demir’i Türk futboluna, Türk Ulusal Grubu’na kazandırmak için gereken çalışmaya başladık, yapıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu