Galatasaray

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten Anıtkabir’e ziyaret

Galatasaray Lideri Dursun Özbek’e ziyarette idare şurası üyeleri ile Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği (1905 AGS) yöneticileri ve taraftarlar eşlik etti. Özbek başkanlığındaki sarı-kırmızılı heyet, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı ve hürmet duruşunda bulundu. Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektiren heyet, daha sonra Misak-ı Ulusal Kulesi’ne geçti. Lider Dursun Özbek, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Ziyaretin akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özbek, Galatasaray topluluğu olarak Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda en güçlü biçimde yürüyeceklerini söz ederek, “Bugünkü ziyaretimizin sebeplerinden bir tanesi de önümüzdeki sene Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılı kutlanacak. Bu 100’üncü yıla giderken yıl boyunca birtakım etkinliklerimiz olacak. Bu etkinlikler bugün başlamış oldu. Taraflarımız, idare konseyi ve atletlerimiz da buradaydı. Ata’mızın huzurunda hoş bir ziyaret oldu. Onun izinde olduğumuzu, onun ihtilallerine her vakit sahip çıkacağımızı kendisinin huzurunda deftere yazdım. Cumhuriyetimizin 99’uncu yılı kutlu olsun” dedi.

Özbek, düzenledikleri ziyarette Galatasaray’ın kulübüyle ve taraftarlarıyla bir bütün olduğunu çok hoş bir biçimde gösterdiklerini kelamlarına ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu