Fenerbahçe

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan yabancı hakem açıklaması!

Avrupa Kulüpler Birliği (ECA), İstanbul’da düzenlenen genel konseyi sona erdi.

Avrupa kulüp temsilcilerinin Çırağan Otel’de bir ortaya geldiği toplantının akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan ECA Lideri Nasser Al-Khelaifi, toplantının çok verimli ve olumlu bir atmosferde geçtiğini söyledi.

Al-Khelaifi, Avrupa’daki kimi kulüplerin takviyesini sürdürdüğü Avrupa Harika Ligi hakkında, “Avrupa Harika Ligi’ni kurmak isteyen ekipler, UEFA tertiplerine katılıyorlar ve kazandıkları muvaffakiyetlerini kutluyorlar. Her şey yolunda gidiyor. Avrupa Üstün Ligi diye bir şey şu an yok ve hiçbir vakit olmayacak.” dedi.

“BELKİ BU DÖNEM YABANCI HAKEM GELİR”

ECA İdare Heyeti Üyesi ve Fenerbahçe Lideri Ali Koç, “Türkiye’de yabancı hakem uygulaması olabilir mi?’ sorusunu, “Sözlerimi dikkatli olarak seçeceğim. Yunanistan ve Suudi Arabistan üzere farklı federasyonlar denedi. Olması gereken 20 seçkin hakem sayısından şu an 5-6 hakem eksik durumdayız. Tahminen bu dönem denenebilir.” biçiminde yanıtladı.

Türkiye’de maçların çok durduğuna ve 8-10 dakika olağan müddette Avrupa’daki maçlara kıyasla vakit kaybı yaşandığını belirten Koç, Avrupa’daki maçların ise daha akıcı geçtiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu