Fenerbahçe

Dünya futbolunun en genç 60 yeteneği açıklandı! Arda Güler, Beknaz Almazbekov ve Kenan Yıldız listede

The Guardian gazetesi, 2005 doğumlu oyuncular ortasından belirlediği dünya futbolundaki en yetenekli 60 genç futbolcuyu açıkladı.

A Spor’dan Bora Salgın’ın derlediği haberde; Galatasaray ve Fenerbahçe ‘de geleceğin yıldızları ortasında gösterilen 2005 doğumlu Beknaz Almazbekov ve Arda Güler dünyanın gelecek vadeden yıldız adayları ortasında yer aldı.

TÜRKİYE’DEN BEKNAZ VE ARDA GÜLER VAR
60 genç yıldız adayının yer aldığı listede Barcelona, Bayern Munih, Sporting, Ajax, Milan, Borussia Dortmund, Benfica, Real Madrid ve Juventus’tan genç oyuncular yer alırken, Türkiye’den bu listeye Galatasaraylı Beknaz Almazbekov ve Fenerbahçeli Arda Güler dahil edildi.

KENAN YILDIZ DA LİSTEDE
Ayrıyeten listede Ümit Ulusal Kadrosu’nda forma giyen 17 yaşındaki Kenan Yıldız da yer aldı. Genç hamle oyuncusu bu dönem Bayern Münih’ten Juventus’a transfer olmuştu.

ARDA GÜLER’E ÖVGÜ DOLU SÖZLER
Listede oyuncular için ayrıyeten futbol müelliflerinden görüşler alındı. İngiltere’de yaşayan spor müellifi Emre Sarıgül Arda Güler için “Fenerbahçe ve Türk Ulusal Grubu’nun gelecekteki 10 numarası. Kısa mühlet içinde büyük bir transfer yapmaya hazırlanıyor” tabirlerini kullandı.

“BEKNAZ ÖLÜMCÜL VURUŞLAR YAPIYOR”
17 yaşındaki Beknaz ile ilgili görüşlerine başvurulan İngiliz spor müellifi John Duerden “Galatasaray’da A Kadro’ya yükselen oyuncu sağ taraftan bilhassa ölümcül vuruşlar yapıyor. Beknaz’ın gelişimi ülkesinin ulusal kadrosu tarafından da yakından takip ediliyor” görüşünü bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu