Beşiktaş

BEŞİKTAŞ HABERLERİ | Tayyip Talha Sanuç ve Emrecan Uzunhan’dan çarpıcı sözler! “Doğru adrese geldim”

Beşiktaş’ın bu dönem takımına kattığı Emrecan Uzunhan ve Tayyip Talha Sanuç, açıklamalarda bulundu. Tayyip Talha, Beşiktaş’a transferiyle ilgili, “Doğru adrese geldim” derken, Emrecan Uzunhan da Beşiktaş forması altında hayallerini yaşadığını söz etti.

Beşiktaş’ın bu dönem takımına kattığı Tayyip Talha Sanuç ve Emrecan Uzunhan, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplatısında soruları yanıtladı. Sivasspor’dan transfer edilen Kerem Atakan Kesgin ise planlama yapılmasına rağmen gribal enfeksiyon sebebiyle toplantıya katılamadı.

2 aydan uzun bir müddettir Beşiktaş’ta olduğunu tabir ederek kelamlarına başlayan Emrecan Uzunhan, “Bu aileye katıldığım için çok memnunum. Süratli formda adaptasyon sürecini atlatmaya çalışıyorum ve bu bahiste başarılı olduğunu düşünüyorum. Forma bahtı geldiğinde de elimden geleni yapıp kadroya katkı sağlayacağım. Buraya geldiğimde farklı bir sistem vardı. 3’lü savunma artık 4’lüye döndü. 2 stopere döndük. Bence ligimizin en yeterli stoperinin gerisinde bekliyorum. Daima Saiss’in neler yaptığını gözlemliyorum. Canlı izlediğim en düzgün stoper kendisi. Bir baht gelirse, eksikliğini hissettirmemek istiyorum. Tıpkı vakitte öğretmen bir futbolcu. Bir şey sorduğumda, neden bu türlü yaptığını ve benim neler yapmam gerektiğini söylüyor. Onun ardında beklemek bir baht benim için” dedi.

“ALANYASPOR MAÇI DENEYİM OLDU”

Modern futbolda stoperlerden beklenenin değiştiğini söyleyen Emrecan, “Geçmişte stoperlerden beklenenlerle şu anda beklenenler ortasında farklar var. Teknik adam olsam ben de bir sağ ayaklı, bir sol ayaklı stoper tercih ederim. Ben sol ayaklı bir stoperim, bu da seçkin olan bir şey. Lakin sağ tarafta da oynayabileceğimi düşünüyorum. Bulunduğum kadrolarda tek sol ayaklı stoper bendim bugüne kadar” cümlelerine yer verdi.

Alanyaspor maçında gördüğü kırmızı kartın talihsizlik olduğunu da belirten genç oyuncu, “Alanyaspor maçında şanssız bir an yaşandı. Ben hakikat bir karar olduğunu düşünmüyorum fakat artık oldu bu. Bir özeleştiri yapmak gerekiyor, Beşiktaş’ta oynuyorsak, profesyonelliğin doruğunda yaşamamız gerekiyor. Deneyim edindim ve bir daha bu türlü bir şey yaşanmayacağını ümit ediyorum” diye konuştu.

“DIŞARIDA BEŞİKTAŞ’I TEMSİL EDİYORUM, ARTIK DAHA DİKKATLİ OLMALIYIM”

İstanbulspor’un büyük bir topluluk olduğunu lakin Beşiktaş’ın Türkiye için çok değerli bir yere sahip olduğunu lisana getiren Emrecan, “İstanbulspor’dan geldim buraya, orası da büyük bir topluluk. Ancak çok çok büyük bir kulübe geldiğimin farkındayım. Buraya layık olmak için de kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Beşiktaş’a transfer olunca ister istemez hayatınız değişiyor. Öncelikle tanınan bir insan oluyorsunuz. Ben de buna nazaran hayatımı güncelledim. Hareketlerime daha dikkat etmeye çalışıyorum. Artık dışarıda Beşiktaş’ı temsil ediyorum” formunda konuştu.

Üniversite okuduğu hatırlatılan Emrecan, “Son 1 yıldır hiç okula gidemedim. Online sistemde 1 sene okudum lakin her gün idman ve maçlar oluyor. Dondurmayı düşünüyorum lakin onu da bitireceğim” derken, Teknik Yönetici Valerien Ismael hakkında da, “Valerien hoca, bizi büyük bir grubun oynaması gerektiği üzere oynatmaya çalışıyor. Yüksek şiddetli pres istiyor. İdmanlar da çok tempolu geçiyor. Ben birinci hafta her gün 10’da uyumaya başlamıştım. Bu sistemin kimi zorlukları da var, fizikî olarak üst düzeyde olmanız gerekiyor. Lakin maç temposunu yakaladıktan sonra bu düzeye ulaşabiliriz. Bize tahlillere nazaran ekstra idman yaptırıyorlar. Ben hocanın metotlarının pek âlâ olduğunu düşünüyorum” açıklamalarını yaptı.

“WEGHORST ÜZERE BİR OYUNCUYLA İDMAN YAPMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Avrupa’da genç oyuncuya bakış açısının daha farklı olduğunun altını çizen Emrecan, “Avrupa’nın genç olarak nitelendirdiği ve bizim genç olarak nitelendirdiğimiz oyuncuların yaş skalaları farklı. Buralar büyük sahneler. Avrupa’nın baya bir gerisindeyiz fakat vakitle farkın kapanacağını düşünüyorum. Buralarda oynayıp da A Ulusal Grup hayali kurmayan oyuncu yoktur. Tayyip’le ikimiz Beşiktaş’a yararlı olduğumuzda ulusal grup kapıları da bize açılacaktır. Umarım nasip olur” dedi.

Bütün konsantrasyonunun şampiyonluk üzerine olduğunu söyleyen Emrecan, “Sezonun ilerleyen kısmındayız. Bütün konsantrasyonumuz Beşiktaş ve şampiyonluk ismine. Natürel ki hayalimiz var. Hayallerimizden birini yaşıyoruz. Beşiktaş’tayız. Umarım şampiyonluklar yaşarız, çok sayıda maç oynarız ve kulübün menfaatleri doğrultusunda Avrupa’ya gideriz” değerlendirmesinde bulundu.

Siyah-beyazlı futbolcu son olarak Beşiktaş’ın, Türkiye’nin en düzgün atak çizgisine sahip olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: “Ligin en yeterli atak çizgisine sahibiz. Weghorst üzere bir oyuncuyla oynamak size çok şey katıyor. Bir yerden durdursanız, öteki yerden baht buluyor. Gücünün son damlasına kadar uğraş eden bir oyuncu. Ligin en âlâ ön çizgisine karşı, idmanlarda yeterli performans gösterirsem, ligdeki her oyuncuya karşı uygun performans sergilerim.”

TAYYİP TALHA SANUÇ: “DOĞRU ADRESTEYİM”

Takıma geleli kısa bir müddet olduğunu söyleyerek kelamlarına başlayan yeni transfer Tayyip Talha Sanuç da, “Ama bu müddet boyunca hakikat adreste olduğumu anladım. Aile ortamı, adaptasyon sürecini hızlandırdı. Burada olmaktan ötürü çok memnunum ve inşallah uzun yıllar burada olacağım. Tekrar hakikat adreste olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Transferinde son 24 saatin çok süratli geçtiğini de hatırlatan genç oyuncu, “Transferimde son 24 saat çok süratli geçti. Süreci idare Lider Murat Sancak’tı. Benim için en gerçek halde bittiğine inanıyorum. En gerçek yere geldiğimin farkına vardım. Çıkan haberlerin daima dışındaydım ve işime odaklandım. Beşiktaş topluluğuna geldiğim için çok memnunum. Ben sürecin dışındaydım, süreci kulüp liderimiz yönetiyordu. Uçak bileti konusunda rastgele bir bilgim yok. İstanbul’a gideceğim söylendi. Tek bilgim bu. Ekibe geleli kısa bir mühlet oldu lakin ne kadar büyük bir topluluğa katıldığımı biliyorum. Önümüzde çok kıymetli bir maç var ve gayemiz dönem sonunda şampiyonluk. Derbi öncesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hocamız da gelişime çok katkı sağlayacaktır. Çok baskılı ve tempolu futbol oynuyoruz. İnşallah kazanarak son 2 maçtaki skorları, derbide unutacağız” diye konuştu.

“HOCAMIZ OYNAMAMIZ GEREKTİĞİ ÜZERE OYNATIYOR”

Takıma katılmadan evvel Valerien Ismael’in oyun sistemini gözlemlediğini bildiren Tayyip Talha Sanuç, “Ben kadroya katılmadan evvel bu oyun sistemini gözlemledim. Hocanın saha kenarındaki tutumları bize anlatıyor. Yüksek tempolu oyuncuların içinde olunca bunu anlıyorsunuz. Büyük grup bu türlü oynamalı. Bunun çalışmalarını ziyadesiyle yapıyoruz. Hocamız bizi oynamamız gerektiği üzere oynatıyor. Adaptasyon sürecinin süratli ilerlemesinin sebebi de hocanın bana olan ilgisi. İnşallah Emrecan da ben de bu topluluğa uzun yıllar hizmet edeceğiz” tabirlerini kullandı.

Türkiye’de genç oyuncuların daha fazla müddet alması gerektiğini de belirten Tayyip Talha, “Günümüz futbolunda Avrupa’da genç yaş sonu düştü. 16-17 yaşındaki oyuncular daha çok mühlet alıyor. Türkiye’de de bunun örneklerini daha fazla görmek isterim. Ulusal ekibe da katkı sağlayacaktır” açıklamasını yaptı.

“İNŞALLAH ULUSAL GRUP HAYALİNİ EMRECAN’LA BİR ARADA YAŞARIZ”

Her futbolcu üzere kendisi için de en büyük hayalin ulusal formayı giymek olduğunu söyleyen Tayyip Talha Sanuç, şu cümlelere yer verdi: “Milli grup her futbolcunun hayalidir. Benim de en büyük hayalim. Sıramı bekliyorum, inşallah en kısa müddette bu formayı giymek istiyorum. İnşallah bu gururu Emrecan’la bir arada yaşarız. Benim tek konsantrasyonum Beşiktaş’ın şampiyonluğu üzerine. Avrupa’ya gerçek vakitte hakikat biçimde gerçek lige gitmek gerekiyor. Avrupa’ya gidip geri dönen çok örnek var önümüzde. Doğal ki gitmek isterim ancak yanlışsız vakitti olması kıymetli. Daha evvel de söylemiştim, İtalya ya da İngiltere’de oynamak isterim.”

Takım olarak duran top çalışmaları yaptıklarını da aktaran Tayyip Talha, “Duran top çalışmalarımızı ziyadesiyle yapıyoruz. Kadromuzda çok kaliteli oyuncularımız var. Her maçta rakibe nazaran tahlil yapıyoruz. Bu mevzu benim ekstra ehemmiyet verdiğim bir husus. Duran toptan gol atmak, bir stoper için çok değerli. İnşallah bu manada katkı sağlarım” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu