Beşiktaş

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’den federasyona: Bedeli ağır olur!

Spor Toto Üstün Lig’de uğraş veren Beşiktaş’ın İdare Heyeti Lideri Ahmet Işık Çebi, grubun her zamanki üzere bu yıl da şampiyonluğa oynayacağını tabir etti. Teknik Yönetici Valerien Ismael’den çok şad olduğunu söyleyen Lider Çebi, kadroların gençleştirilmeye çalışılırken TFF’nin gençleşme hareketini yapmadığını söyledi. Beşiktaş’ın büyük bir topluluk olduğunu söyleyen Çebi, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Beşiktaş bu sene her zamanki üzere şampiyonluğa oynayacak. Şampiyonluğa oynamamızın işaretlerini de görüyoruz. Grubun performansını görüyoruz. Hocamdan çok mutluyum. Eleştirilebilir. Her spor adamı, her atlet eleştirilir. Bu işin tabiatında var. Zira insanoğlunun en düzgün bildiği şey futbolmuş. Hiç bilmeyen yok futbolu. Herkes futboldan çok uygun anlıyor. Hasebiyle eleştiriliyor. Herkese özetle şunu söylemek istiyorum; bu sene bu grup şampiyonluğa oynayacak. Bunu bu hocayla yapacak. Elimizdeki takım harika. Yabancı sayısında bu kadar ısrar olmamalıydı. Rekabeti öldürüyor diye söyleyebilirim. En kıymetlisi bu hakemler lütfen gitsin yerine yenileri gelsin derken ben genç arkadaşları kastettim. Eski hakemleri güya bu türlü kötülüyormuşum üzere algılanıyor. O denli bir şey yok. 35’ine gelmiş futbolcuyu bir ekip gönderip gençleşmeye çalışırken neden Türkiye Futbol Federasyonu gençleşme hareketlerini başlatıp da hakemlere yenilerini genç çocuklara yer vermiyor. Ben bunun tartışılmasını açtım. Fakat maalesef görüyorum ki hakemler bizim üzerimize hala tepinmeye devam ediyorlar. Bedeli ağrı olur. Burası Beşiktaş ben değilim yalnızca. Koca bir topluluk üzülürse üzer.”

“NECİP’E LAF SÖYLENMESİNİ ASLA KABUL ETMİYORUM”

Beşiktaş’ta forma giyen Necip Uysal’ın çok çabaladığını söz eden Lider Ahmet Parıltı Çebi, “Kerem’i Sivas’tan aldık. Çok genç 21-22 yaşında. Tayyip o formda. Hasebiyle Emrecan’ı İstanbulspor’dan aldık. O da çok genç. Üç dört tane genç Türk transferimiz aslında Türk futboluna katkı verilmesi gayesiyle yapıldığı üzere Beşiktaş’a katkı vermesi hedefiyle yapılmıştır. Biz o gençleri oynatmaya çalışıyoruz. Başakşehir maçında yenildik diye herkes üzüldü. Berkay’a nasıl yer verdiğimizi herkes gördü. Önlerinde Necip ağabeyleri var. Necip arkadaşımıza taraftar bazen kızıyor küsüyor lakin biraz yanlış oluyor. Necip’in koşmadığı yangın yeri yoktu Beşiktaş’ta. Hasebiyle bu topluluk her vakit için Necip Uysal’a hürmet ve sevgi göstermek zorunda. Bunun da umarım bundan sonra yapacaklardır, biraz yanılgılı oldular. Yenilgiler can yakar üzebilir ancak çabucak çıkıp da sağda bir futbolcumuzun üç beş tane o da çok değil. Başkaları susunca o üç beş adedin sesi çok çıkıyor. Ben futbolcuların hiçbirisinin üzülmesini kabul etmiyorum. Kimsenin bilhassa altyapıdan gelmiş her yangın yerini itfaiye üzere koşan Necip’e laf söylenmesini asla kabul etmiyorum. Necip hala bizimledir ve bizimle olmaya devam edecektir. Keşke bütün altyapıdan gelen çocuklarımız Necip üzere kulüplerine bağlı, aidiyet duygusu içerisinde olsun. Bakın kimileri tıpkı şeyi başaramadılar. Necip’in yaptığını yapamayan çok futbolcumuz da oldu maalesef. Altyapıdan gelen” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu